Kilka słówek o biznesie

Jak szukać perełek w second-handach?

assorted-color clothes lot

Sklepy typu second-hand to kopalnia najróżniejszego rodzaju skarbów. Amatorzy takich poszukiwań często czerpią przyjemność z samego przekopywania się przez masę najróżniejszych ciuchów, ale prawdziwi mistrzowie w tej sztuce doskonale zdają sobie sprawę z tego, gdzie i czego szukać, aby znaleźć ubrania dobrej jakości od znanych projektantów, a czasami nawet z metką, które mogą kupić dla siebie dla odsprzedać.

Jeśli kiedyś odwiedziłaś second-hand tuż przed wymianą towarów, mogłaś zauważyć, jak niewiele ciekawych rzeczy pozostało na wieszakach. To dlatego, że łowcy okazji i perełek byli tam już przed Tobą i wyciągnęli wszystko, co mogło być choć trochę interesujące. Aby stać się jednym z nich, koniecznie musisz opracować swój plan, a zacząć go możesz od wybrania swoich ulubionych sklepów z używaną odzieżą. Określ, gdzie zawsze możesz znaleźć coś ciekawego, a ceny nie są zbyt wysokie. Potem pozostaje dowiedzieć się, kiedy do sklepów trafiają nowe dostawy ubrań prosto z drugiej ręki.

Każda łowczyni okazji wie, że zaraz po wystawieniu nowej dostawy na sklep pojawia się ogrom ludzi, ale także ogrom możliwości. W najlepszych lumpeksach często możemy znaleźć naprawdę tanie ubrania zza oceanu po doskonałych cenach. Sprytne oko bez problemu wypatrzy dobrej jakości bluzę czy koszulkę z modnym nadrukiem, która albo będzie pasowała do tej osoby, albo idealnie nada się do sprzedaży. Postępuj tak, jak one i zanim wybierzesz się do second-handu, dowiedz się trochę więcej o tym, co w ogóle możesz w nim znaleźć. Dzięki temu nie będziesz musiała zastanawiać się, czy warto coś kupić.


Zobacz: najlepsza kasa fiskalna i kasoterminal


Dokładnie przeglądaj towar na półkach. Często w lumpeksach, nawet tych największych, pracują dwie albo trzy osoby, które mają do przejrzenia ogrom ubrań. Mogą więc przeoczyć drobną dziurkę albo brakujące cekiny w sukience. Ty nie możesz sobie na to pozwolić, bo zapewne nie będziesz mogła już ich zwrócić. Patrz uważnie, co masz w rękach i jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i wiesz, że sama nie dasz rady naprawić potencjalnego uszkodzenia, lepiej sobie odpuścić i poszukaj czegoś innego. To tanie ubrania, ale nawet w ich wypadku nie warto kupować wszystkiego, co tylko wpadnie nam w ręce.

Dodaj komentarz